„Nawróć nas, Panie, do Ciebie wrócimy.” Lm 5,21

Historyczne wezwania

Historyczne wezwania Maryi do skruchy i pokuty

Maryja objawiała się wielokrotnie ludziom. Często byli to ludzie prości, bez wykształcenia oraz dzieci. Dzięki temu, jakby na przekór, było to potwierdzeniem autentyczności tych spotkań, bowiem wykształceni teologowie trafiali w przesłaniach Maryi na elementy, których ich bezpośredni adresaci zrozumieć nie mogli.

Jednym z elementów dużej części z objawień Maryjnych były wezwania ludzkości do POKUTY.

Tę prośbę, jako jedną z najważniejszych, obok innych wezwań (do nawrócenia, modlitwy, czy próśb o budowę kaplicy bądź kościoła w konkretnym miejscu) mieli przekazywać świadkowie - osoby, które osobiście spotkały Matkę Najświętszą - wszystkim, których spotkają.

W miejscach tych niezwykłych spotkań, powstawały kościoły i sanktuaria, a przybywający tam ludzie otrzymywali liczne łaski, w tym potwierdzone cudowne uzdrowienia i spektakularne nawrócenia.

Oto 4 takie miejsca, w których przed XX wiekiem Maryja cierpliwie powtarzała swoje prośby o POKUTĘ:

Mobirise

Francja, 24 luty 1858 r.

Lourdes

- Maryja do Bernadetty Soubirous, 14-letniej dziewczynki, z ubogiej rodziny młynarza (ósme objawienie): 

„ - Pokutujcie i módlcie się do Boga o nawrócenie grzeszników.”

Mobirise

Francja, Alpy, lato 1664 r.

Laus

- Maryja do Benedykty (17 lat) pasterki, ubogiej sieroty (kolejne objawienie): 

„ - Czas na nawrócenie i czynienie pokuty jest krótki. Człowiek może go wykorzystać, póki żyje. Nieszczęśni ci, którzy umierają w grzechach śmiertelnych. Grzech to straszna rana, jedyne lekarstwo, które może ją uleczyć, to sakrament pokuty.”

Mobirise

Ekwador, 1610 – 1635 r.

Quito

W stolicy Ekwadoru Quito w latach 1610 – 1635 hiszpańskiej zakonnicy Mariannie objawiała się Matka Boża Pomyślności. Przedstawiła jej obraz świata i Kościoła w dalekiej przyszłości czasów ostatnich XX wieku i później:
- Podczas tego objawienia zgasła wieczna lampka przed Najświętszym Sakramentem, wskazując proroczo na te znaki: nieczystość zaleje miasta, powołania zostaną stracone, zło uderzy w dzieci, będą profanowane Sakramenty Eucharystii, Spowiedzi, Kapłaństwa, Małżeństwa, nastanie oziębłość wiary, a duch zła będzie akceptowany.: 

„ - nieczystość zaleje miasta, powołania zostaną stracone, zło uderzy w dzieci, będą profanowane Sakramenty Eucharystii, Spowiedzi, Kapłaństwa, Małżeństwa, nastanie oziębłość wiary, a duch zła będzie akceptowany.”

- Zakonnica zapytana, czy zechce ofiarować siebie i swoje cierpienia za ludzi tych dalekich czasów (pokuta zastępcza), zgodziła się.

„ - Jej serce przebiły 3 miecze, zemdlała i znalazła się przed Bożym Tronem. ”

Mimo tak złego obrazu przyszłości świata i Kościoła, Matka Boża objawiła się jako MB Pomyślności. Gdyż Ona przyjmuje ludzkie nieszczęścia, a przez Jej Niepokalane Serce wylewa się nieskończone Miłosierdzie Boże. Jest to przesłanie nadziei i ocalenia. Jej wstawiennictwo jest realnym ratunkiem dla świata. 

Mobirise

Francja, 19 września 1846 r.

La Salette

-

„ - ”

W kolejnych wiekach (XX w. oraz współcześnie, w XXI w.) wezwania ludzkości o POKUTĘ nasilają się
- Maryja wzywa do pokuty coraz częściej, a same objawienia Maryi stały się bardzo liczne.

Mobirise

SPOTKAJ SIĘ Z NAMI

Ruch pokutny

NAPISZ DO NAS

kontakt@pokuta.com.pl